Vánoční koncert v kostele sv. Anny

Po dlouhé covidové přestávce se mohl uskutečnit tradiční vánoční koncert žáků prvního i druhého stupně naší školy. Poslední den před prázdninami zazněly ve slavnostně vyzdobeném kostele sv. Anny klasické koledy a známé české i anglické vánoční písně. Každá třída si své vystoupení pečlivě přichystala, nechyběly doprovody na různé hudební nástroje a všichni se snažili podat co nejlepší výkony. Připravený program se žákům velmi povedl, což ocenili všichni přítomní, mezi nimiž byli i někteří rodiče a prarodiče účinkujících, nadšeným potleskem. Pomyslnou závěrečnou tečkou bylo vystoupení děvčat z deváté třídy – Anny Cinkové, Kláry Mihulkové, Ester Netolické a Pavly Zapletalové, které svou písní You raise me up dojaly snad každého v kostele.

A protože k Vánocům patří i dobré skutky, bylo naší milou povinností předat při příležitosti našeho koncertu část výtěžku z prosincového charitativního jarmarku dvěma rodinám, které peníze využijí na nákup pomůcek pro své děti - pro našeho bývalého žáka Pavla Kvapila, jenž statečně bojuje se zákeřnou svalovou dystrofií, a dvouletého Vašíka z Letohradu, který trpí nemocí motýlích křídel.

Velké poděkování patří všem žákům i učitelům, kteří se podíleli na přípravě koncertu, a vytvořili tak příjemnou vánoční atmosféru.

Lucie Dolečková