Zimní pohádkový Dobráček – O dvanácti měsíčkách

Nový rok nám přinesl také novou pohádku pro předškoláčky. Ve středu 12. ledna jsme děti přivítali společně s dvanácti měsíčky, Maruškou, Holenou a zlou macechou. A jak to v pohádkách bývá, děti statečně Marušce pomáhaly při plnění úkolů. Zlá macecha a nevlastní sestra Holena poslaly Marušku pro fialky. Kdeže by v lednu rostly voňavé fialky? Nic se nebojte, děti je opravdu našly. Jen musely projít zimním bludištěm a klikatou pěšinou. Cestou si pohrály se sněhem, udělaly kouli a trefovaly se do kmene stromu. Seznámily se tak s měsícem březnem. Měsíc červen jim pomohl ke sladkým jahůdkám a září ke šťavnatým jablíčkům. Děti počítaly, určovaly písmenka obrázků, podle vyprávění pohádky si poskládaly obrázkovou osnovu. Děti byly moc šikovné. Za odměnu ochutnaly sladká jablíčka, jahody a fialkové bonbony. Díky patří také rodičům, kteří se zapojili a ztvárnili 12 měsíců.

J. Křenková