Slavnostní předávání vysvědčení v 1. třídách

Je to neuvěřitelné, ale naši prvňáčci už mají za sebou půlrok ve škole. Těšili se na úplně první vysvědčení v životě, i když vlastně pořádně nevěděli, co si mají představit. Nám dospělým to přijde samozřejmé, ale dětem jsme museli vysvětlit, co to vysvědčení je, proč ho dostanou a jak vypadá – aby pak nebyly zklamané, že je tolik povyku kvůli jednomu popsanému papíru!
A co že jsme se to už zvládli naučit? Umíme přečíst a napsat 17 písmen, čteme i píšeme slova a věty, počítáme do 9, seznamujeme se s angličtinou, učíme se o přírodě, rodině a lidském těle, malujeme, zpíváme, cvičíme i plaveme. Uznejte, že jedničky na všech vysvědčeních našich prvňáčků jsou opravdu zasloužené!
V úterý 31. ledna jsme měli opravdu speciální den, nejenže nás čekalo vysvědčení, ale hned ráno i kino s krásnou pohádkou Největší dar. Na poslední vyučovací hodinu jsme pozvali rodiče, aby si výjimečný okamžik užili spolu s dětmi. V 1. B jsme nejprve ukázali, co nového jsme se od podzimu naučili z českého jazyka i z matematiky a dokonce jsme do hry zapojili i některé maminky a tatínky. Děti z 1. A si zase pro rodiče připravili písničku a básničku.
A pak už dostal každý žáček nejen vytoužené vysvědčení, ale také pochvalný list a drobný dáreček jako památku na první vysvědčení. Naopak děti potěšily paní učitelky kytičkami, vlastnoručně kreslenými obrázky nebo nějakou sladkou dobrotou. Přejeme prvňáčkům, aby i ta další školní vysvědčení byla tak hezká a radostně očekávána

Za 1. třídy Martina Látrová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.