Lyžařský kurz 7. ročníku

Minulý týden, od 6. – 10. 2., proběhl na Dobráku lyžařský kurz 7. tříd, který se jako již tradičně konal v nedaleké malebné dědině Janoušově. Kromě ideálních lyžařských podmínek jsme se dočkali i velkých zlepšení v lyžařských dovednostech u všech našich 36 žáků, kteří se kurzu zúčastnili.

Vše začalo pondělním ranním odjezdem od základní školy. Naše skupina se pod vedením učitelů Vladislavy Hanyšové, Moniky Kroulíkové, Vladimíra Cacka a Martin Havlíčka proklikatila po zhruba půlhodinové cestě až ke kopcům u Janoušova. Vůbec jsme nezaháleli, a ještě před obědem po vybalení všech našich věcí jsme se přesunuli na tréninkové hřiště, kde jsme se pomalu chystali na rozřazení do družstev. Po obědě následoval již přesun k našemu stálému útočišti, téměř 350 metrové sjezdovce, kam jsme se vydávali pravidelně i následující dny až do pátečního dopoledne.

Ačkoli byla z naší početné skupiny pouze malá hrstka lyžařů a začátky vypadaly na velký boj k prodrání se ke kvalitním lyžařským dovednostem, již v úterý byly vidět velké pokroky, které se postupujícím časem jenom exponenciálně zvyšovaly. Po večerech jsme měli program dle přání učitelů i žáků a jeden večer jsme si mohli zazpívat i s krásným doprovodem kytary. Ze zmíněného průběhu jsme všichni měli velkou radost, a to se pochopitelně promítlo také do našich nálad a příjemného průběhu lyžařského týdne. Sluníčko nám neúnavně svítilo na bílý, přírodní sníh, po kterém jsme se poslední dny proháněli také na krátkých lyžích, které nám dovolily zajít až na hranici našich možností.

Kromě lyžování jsme pochopitelně nelenili ani v jídelně a společenské místnosti. Užili jme si hodně zábavy a prosluněných dní v místě, které po týden patřilo pouze nám. Staral se o nás během této doby ochotný personál z Penzionu Horizont, kterému tímto patří velký dík. Stejně tak bychom chtěli poděkovat i žákům za mnohdy téměř ukázkový přístup k plnění povinností a viditelné chuti k lyžování. Ačkoli v pondělí bychom to mohli jen těžko předpokládat, postupem času se nás čím dál více shodlo na tom, že si jde jen těžko užít lépe prosluněný zimní den než na upravené sjezdové trati vybízející k příjemnému sklouznutí. Takže příští rok zase SKOL!

Martin Havlíček

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.