Recitační soutěž dětí z 1. stupně

Myslíte si, že je složité naučit se básničku? Myslím si, že není, ale těžké je naučit se ji přednést.

Ve středu 22. 2. se děti z prvního stupně sešly v aule polytechnického centra na recitační soutěži. Celkem se účastnilo 19 dětí. Učily se básničky dlouhé i kratší, od známých i méně známých autorů.
Děti byly rozděleny do dvou kategorií. 1. - 3. třída, kde se umístila na 1. místě Terezka Šegitová s vlastní básní Můj křeček Viki, na 2. místě Agátka Přibylová s básní Co se vleče, neuteče od Janka Ledeckého a 3. místo obsadila Amálka Samuelová s básní Výlet od Jiřího Slívy.

Druhá kategorie dětí (4. – 5. třída) byla také velice úspěšná. 1. místo s básní Mateřídouška od Jaroslava Seiferta obsadila Terezka Zelinková, 2. místo Nikolka Palová s básní O kamarádovi, kde je autorem Vladimir Vysockij, a krásné 3. místo získal Honzík Švéda s básní Zabíjačka od Jiřího Žáčka.

Všem dětem blahopřejeme a těšíme se na básně v dalším ročníku recitační soutěže.

Jana Křenková

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.