Exkurze do planetária

V pátek 17. února jsme se vypravili s páťáky na exkurzido Planetária Hradec Králové. Prožili jsme teď s vesmírem dlouho dobu a považovali jsme se už takřka za odborníky. Opravdu moc jsme se těšili, konečně zase nějaké cestování a poznávání. Počasí nám příliš nepřálo, ještěže jsem jeli autobusem. Nejprve jsme byli v nové budově v promítacím sále (vypadá jako ufo) a pak jsme si šli do staré budovy hvězdárny prohlédnout dalekohled.Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, a hlavně krásně názorně. S našimi vesmírnými průvodci jsme viděli zatmění Slunce i Měsíce, planety, roční období, rovnodennosti i slunovraty, souhvězdí i lety do vesmíru. Prostorově jsme si „zaletěli“ na Měsíc, na Mars, na Slunce i na ISS. Na závěr jsme zhlédli film o různých vesmírných srážkách – vznik naší planety a Měsíce nebo vyhubení dinosaurů. Cestování časem i prostorem je tady možné rázem okamžiku.Nesměly samozřejmě chybět suvenýry a hurá směr domov. Výlet se nám vydařil a už se těšíme na další!

Za 5. třídy Štěpánka Skalická

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.