Okresní kolo zeměpisné olympiády

Po školním kole zeměpisné olympiády, které se konalo 25. ledna 2023 a zúčastnilo se ho celkem 26 žáků druhého stupně ve třech kategoriích, se 3 nejlepší žáci vydali na kolo okresní. To se uskutečnilo ve středu 22. 2. 2023 tradičně v ZŠ v Libchavách. Také letos se testovaly 3 typy znalostí a dovedností: 1) práce s atlasem, 2) písemný test geografických znalostí (práce bez atlasu), 3) praktická část – třídění a zpracování informací a dat. Celkem mohli žáci dosáhnout maximálně 100 bodů.

V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) zkušenosti sbíral Tomáš Sedlák z 6. B, který obsadil celkové 19. místo. V kategorii B (7. ročník ZŠ + 2. ročník osmiletých gymnázií) soutěžil Tobiáš Topinka ze 7. B, který skončil na krásném 6. místě ze 14 soutěžících. V kategorii C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) své znalosti testoval Filip Resler z 8. A, který se umístil na 10. místě z 25 žáků.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.