Festival vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji – krajské kolo

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro mládež proběhlo ve dnech 16. a 17. 3. 2023 v prostorách výstavního centra IDEON v Pardubicích. Své projekty, na kterých ještě po absolvování okresního kola všichni zapracovali, zde představili tito žáci naší školy:

Petr Špirka a Filip Resler (oba VIII.A) – projekt AUSKLE (Automatický skleník)
Káťa Krátká (VIII.A) – projekt Houby v zimě
Viki Kmentová (VIII.A) – projekt pH nápojů
Roman Mareš a Jonáš Skalický (oba VIII.A) – projekt Oxid uhličitý
Anděla Slavíková (VIII.A) a Eliška Jílková (VIII.B) – projekt Fotosyntéza
Adriana Vacková (IX.A) – projekt Lichtenštejnské památníky

V letošním ročníku této soutěže byla konkurence opravdu veliká, projekty většiny soutěžících včetně všech projektů našich žáků měly vysokou úroveň, proto nebylo jednoduché získat hlavní cenu, tedy účast na stáži ve Francii. Přesto se to Péťovi, Filipovi a Kátě povedlo. Velmi jim blahopřejeme a všem účastníkům krajského kola děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Péťa s Filipem si zasoutěžili se svým robotem ještě na soutěži RoboRAVE, která proběhla po skončení hodnocení projektů v Pardubicích v pátek 17. 3. ve stejných prostorách jako Festival vědy a techniky a získali první místo. Soutěžili s chlapci ze střední školy, o to cennější toto vítězství je.

Daniela Krátká