Recitační soutěž – oblastní kolo

Velký úspěch! V úterý 21. března se tři naše žákyně z 1. stupně zúčastnily oblastního kola recitační soutěže v Ústí nad Orlicí.

Terezie Šegitová ze 3. A přednesla básničku Můj křeček Viki, kterou napsala sama se svou maminkou.

Báseň je hezká, vtipná, Terezka si za ni zaslouží pochvalu.

Nikola Palová z 5. B si vybrala báseň O kamarádovi od Vladimíra Vysockého. Je to těžký text nabádající k zamyšlení o přátelství. Nikolka přednášela báseň s velkým zaujetím. Získala Ocenění poroty v oblastním kole dětských recitátorů.

Do třetice všeho nejlepšího. Tereza Zelinková z 5. B zaujala porotu básní Mateřídouška od Jaroslava Seiferta. Terezka přednášela básničku s hlubokým citem, pomalu, vychutnávala si každé slovo, každou myšlenku. Porota ocenila její přednes a Terezka si odnesla diplom s postupem do krajského kola, které se bude konat v Pardubicích.

Všem žákyním blahopřejeme, děkujeme za vzornou přípravu a výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Daniela Smejkalová