PC-ák, krajská počítačová soutěž pro žáky ZŠ

Jako předchozí roky, tak i letos se ZŠ Dobrovského Lanškroun ve středu 25. 11. 2015 zúčastnila počítačové soutěže pořádané SPŠE a VOŠ Pardubice. Soutěž je vypsána pro žáky 8. – 9. tříd v těchto kategoriích: tvorba www stránek, grafický návrh a prezentace v PowerPointu, která je ještě zvlášť rozdělena na jednotlivé ročníky. Než začnou soutěžící pracovat ve své vybrané kategorii, tak ještě srovnávají své vědomosti v testu všeobecných počítačových znalostí. Zde rozhoduje nejenom správnost odpovědí, ale i rychlost zodpovězených otázek. Z velice početného pole soutěžících (145 žáků z 27 škol) se nejlépe z naší školy umístil Ladislav Pavlas, který obsadil pěkné 8. místo, když od 3. pozice ho dělil pouze horší čas, na 12. místě skončil Petr Vávra, 15. místo vybojoval Adam Mareš, hned za ním skončila Petra Suchá, před kterou byla pouze tři děvčata. V pořadí děvčat na 9. místě skončila Aneta Dorčiaková. V hlavních soutěžích jsme měli zastoupení pouze v prezentacích v PowerPointu. Zde se podařilo zaujmout porotu svou prací Petře Suché, která byla oceněna pěkným druhým místem.

Další soutěží byl S-ROBOT, soutěž robotiky a kybernetiky pro ZŠ. Jedná se o soutěž dvojic a spočívá v sestrojení a naprogramování robotického vozítka stavebnice LEGO MINDSTORMS EV3 v jazyce NXT-G, které co nejrychleji projede zadanou trasu a splní přitom určité úkony (zastaví na požadovaném místě, zahraje melodii, zobrazí text na displeji apod.). V této soutěži za naši školu nastoupil Adam Váně s Kristýnou Bednářovou, kterým se nepodařilo probojovat se mezi oceněné dvojice, zatím co naše druhá dvojice, ve složení Čeněk Žák a Milan Stehlík, skončila na ještě oceněném čtvrtém místě.

Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci školy ZŠ Dobrovského Lanškroun a výhercům blahopřejeme.

C.