Krajský přebor základních škol v šachu

Ve středu 22. března 2023 se hrálo ve fabrice ve Svitavách krajské kolo Přeboru základních škol v šachu. Do kategorie 1. – 5. tříd se probojovala i čtveřice hráčů z naší školy. Už samotný postup do krajského kola byl velkým úspěchem pro Michala Rejnka, V.A, Čestmíra Smejkala, IV.A, Míru Kuťáka a Jáchyma Kolomého, oba ze III.A. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol s tempem 2 x 15 minut + 5 sekund za tah. Naši chlapci se do hry pustili s velkým nasazením, ale nakonec se umístili na 10. místě z celkového počtu 14 družstev. Michal získal jeden bod, Čestmír s Mírou po čtyřech bodech a Jáchym 3 body.
Malým šachistům děkuji za reprezentaci Dobráku a doufám, že i v příštím školním roce se šachového přeboru zúčastní.