Den Země v 5. A 

Každý z nás má svátek, naše Země oslavuje svůj svátek 22. dubna, protože v tento den jsme nemohli uskutečnit náš projekt, užili jsme si Den Země v pátek 21. dubna.

O ekologii si povídáme velmi často, snažíme se třídit odpad, využíváme potištěný papír k dalším věcem, sbíráme víčka, která pak posíláme dál do specializované firmy a povídáme si o tom, jak můžeme pomoci chránit naši Zemi, naši přírodu.

V pátek 21. dubna jsme si zahráli únikovou hru na téma ekologie a ochrany Země, vymysleli příběh s ekoslovy, a staly se tak ochránci naší planety, během dopoledne jsme se zúčastnili soutěže v poznávání rostlin, živočichů a nerostů a nechyběl ani oblíbený fotokoutek.

Zamyslete se každý sám nad tím, jak třídíte odpad, zacházíte s obnošeným oblečením, spotřebováváte vodu apod.

Jana Kmentová, tř. uč.

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.