Poznávání přírodnin na 1.stupni

V pátek 21. dubna se uskutečnilo školní kolo v poznávání přírodnin na 1. stupni. Školní kolo si vyzkoušeli všichni žáci ze 3. – 5. tříd. Soutěžilo se ve 2 kategoriích (1. kategorie – 3. ročník, 2. kategorie – 4. a 5. ročník). Letos se příroda později probouzela ze zimního odpočinku, a proto některé rostliny poznávali žáci na obrázcích. Více znalosti téměř všichni dle očekávání prokázali v poznávání živočichů.

A jak to dopadlo?

1.kategorie

Rostliny + horniny a nerosty:                                                Živočichové + horniny a nerosty:

     1.-2.   Urban Viktor (3.A)         28 bodů                               1.-3. Kuťák Miroslav (3.B)          29 bodů

               Šegitová Terezie (3.A)    28 bodů                                       Urban Viktor (3.B)           29 bodů

      3.      Fiebigerová Aneta (3.B)  26 bodů                                       Marková Pavlína (3.A)     29 bodů

2. kategorie

Rostliny + horniny a nerosty:                                                Živočichové + horniny a nerosty:

Látr Tobiáš (5.B)            41 bodů                                       1.-2.  Faltus Dominik (4.A)     41 bodů

Přibylová Beáta (4.B)    38 bodů                                                  Látr Tobiáš (5.B)          41 bodů

Zelinková Tereza (5.B)  33 bodů                                       3.        Krátký Vojtěch (5.B)     39 bodů

Tito nejúspěšnější žáci budou reprezentovat naši školu v regionálním kole, které se koná 12. května na ZŠ Habrmanova v České Třebové. Přejeme hodně úspěchů.

     M. Jirásková a E. Suldovská