Bücherwurm 2023 

Ve středu 26. 4. 2023 proběhlo v pardubickém Divadle 29 finále soutěže v předčítání německého textu. Soutěž je určena žákům a žákyním základních a středních škol, kteří se učí německy, bez ohledu na to, jak dlouho. Důležité je především, aby se všichni snažili číst německy co nejsprávněji a nejvýrazněji, anebo se kreativně vyjádřili.

V tomto roce byly vybrány texty Paula Maara. V kategorii základních škol se jednalo o úryvek z legendární knihy pro děti „Eine Woche voller Samstage“, které je letos již 50 let, ale neztratila nic ze svého svěžího humoru. Příběh vypráví o prostořekém stvoření, které se jmenuje Sams. Svému adoptivnímu otci, panu Taschenbierovi, kterého si sám vybral, převrátí život naruby, ale zároveň ho učiní mnohem smysluplnějším. Kniha byla několikrát zfilmována a oceněna, a nedávno vyšla také v českém překladu.

Jsme moc rádi, že se Adéle Tomiškové (8.A) podařilo navázat na úspěchy našich žáků z předešlých let a obsadila krásné 3. místo.

Adéle gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Iveta Valento

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.