Memento

Dne 25. listopadu 2015 naši školu navštívili pánové Mgr. Vítek Chadima a Oto Rajman z agentury RAJCHA s působivou dramatizací románu Radka Johna MEMENTO. Jednalo se o pořad v rámci protidrogové prevence určený žákům 7.- 9. tříd.

Děti se prostřednictvím této dramatizace seznámily se skutečným příběhem mladého narkomana Michala Otavy, jehož život fatálně poznamenala drogová závislost. Záměrem autora bylo varovat před vážným nebezpečím toxikomanie a poukázat na téměř mizivé procento úspěšnosti léčby.
Pořad, který trval zhruba 45min, žáky velmi zaujal, po celou dobu představení byli v naprostém klidu a soustředěně sledovali poutavý příběh. Věříme, že jejich všetečné otázky, na které bohužel nebyl tento den prostor, budou zodpovězeny během preventivního programu Ne návykovým látkám, který pro žáky 7. tříd každý rok připravujeme ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Ústí nad Orlicí.

Mgr. N. Semerádová