Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 3. prosince v 14.30 hodin se otevřela ZŠ Dobrovského budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Zájemci si mohli na novější budově prohlédnout učebny prvních a druhých tříd, v podkroví pěkně vybavené třídy školní družiny. Pro děti byly připraveny dílny s mikulášskou tématikou. Nejvíce rodičů s dětmi přišlo před třetí hodinou, protože za několik minut začínala netradiční ukázková hodina v 1. B. Proč netradiční? Děti se sice učily 45 minut, ale ve zkrácené podobě ukázaly, co už se naučily z matematiky a českého jazyka. Paní učitelka M. Málková využila interaktivní tabuli, ale i další metody tak, aby děti dokázaly pracovat i v době, kdy už mají právo na únavu a nepozornost. Následovala beseda rodičů s ředitelstvím školy.

A co se nejvíce líbilo dětem? Učarovaly jim interaktivní tabule, které máme ve všech třídách na I. i II. stupni. O co se nejvíc zajímali rodiče? Kdo bude učit v prvních třídách, o provoz školní družiny, o kroužky…

D. Krátká

Další fotografie naleznete zde (facebook).