MICROTELA 2023

V pátek 19. května proběhl v multifunkčním centru L'Art 4. ročník vědeckotechnické soutěže MICROTELA.
Ze školy se zúčastnilo rekordních 25 týmů, celkem 46 žáků. Přípravu jsme nepodcenili a na soutěž jsme se začali připravovat již v březnu v rámci technických kroužků, nebo dobrovolné každotýdenní přípravy ve škole, či doma.
A jak jsme dopadli?

Kategorie Projekty
1. místo projekt č. 18 - Čokoláda, Monika Zatloukalová, Beáta Přibylová
2. místo projekt č. 16 - Utěrky na kravská vemena, Anna Slováková, Tamara Budinová
3. místo projekt č. 17 - Práce s designovou folií, Klaudie Fialová, Tina Jelínková
Speciální cena poroty projekt č. 21 - Sázavská pekárna - Rohový koláč vs. Špaldový závin,
Jakub Šípek, Jan Beran

Kategorie Mikropočítač II
1. místo projekt č. 23 - DRINKOMAT, Vojtěch Krátký, Alex Tojmar

Kategorie Mikropočítač III
1. místo projekt č. 29 - AUSKLE, Filip Resler, Petr Špirka
Speciální cena za programování - Roman Mareš
Speciální cena spol. SCHAEFFLER Production CZ s.r.o projekt č. 29 - AUSKLE, Filip Resler, Petr Špirka

Kategorie Fischertechnik
2. místo - tým č. 7 - Viktor Kotyza, Marek Odstrčil
3. místo - tým č. 6 - Dominik Faltus, Filip Košťál
Speciální cena poroty - Jakub Motl
Speciální cena společnosti SOMA spol. s r.o.
tým č. 7 - Viktor Kotyza, Marek Odstrčil
tým č. 6 - Dominik Faltus, Filip Košťál

Kategorie Ozobot I
1. místo - tým č. 3 - Jáchym Čejka, Ondřej Motl
3. místo - tým č. 4 - Jakub Jansa, Pavel Markus Vykydal

Kategorie Ozobot II
1. místo - tým č. 19 - Tomáš Ficner, Dominik Petruň
Speciální cena poroty tým č. 21 - Eliška Marková, Nikola Paľová

Děkujeme za přípravu na soutěž všem žákům, vedoucím technických kroužků, učitelům, ale také rodičům, kteří se do přípravy zapojili.
V rámci doprovodného programu představily dvě žákyně z 9. B nejrozšířenější oční vady.

A na konec malé zamyšlení. Z celkového počtu 46 žáků, jich v letošním roce navštěvuje 25 technický kroužek. Mezi umístěnými a ohodnocenými speciální cenou je 13 z nich. Je vidět, že nastavená profilace technického a jazykového vzdělávání na Dobráku před 13 lety směřuje správným směrem.
Ještě jednou všem velké díky za přípravu a reprezentaci školy.

P. Resler, zástupce ředitelky