Světový den oceánů 

Světový den oceánů nám připomíná důležitost oceánů a moří. Slaví se 8. června a vyhlásilo ho OSN v roce 1992 na Konferenci o životním prostředí a rozvoji v brazilském hlavním městě Rio de Janeiro. Poprvé se na mezinárodní úrovni slavil až o něco později, a to v roce 2009. 1)
V 5.A jsme se dnes zamysleli nad tím, jak bychom mohli trochu pomoci a prospět čistějšímu životnímu prostředí. Zhlédli jsme zajímavou reportáž o tom, jak jsou oceány znečištěny a několik dalších krátkých videí o oceánech. Děti vypracovaly pracovní list o plastech, při jeho vypracování se měly zamyslet nad tím, jak by šla u každého z nich omezit produkce plastů a vymyslet další možnosti, jak plasty omezit např. ve škole nebo doma. Na závěr si každý namaloval oceán při výtvarné výchově a k tomu jsme zhlédli přímý přenos z webkamer přímo z oceánů, které jsou na určitých místech nainstalovány.
Pro tento školní rok to byl poslední z projektových dnů. Každý měsíc si páťáci užili projektový den na dané téma, doufám, že si z něj vždy odnesli něco poučného a bavil je.

Jana Kmentová

1) https://www.zuty.cz/blog/svetovy-den-oceanu/

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.