FESTIWAL PIOSENKA KLASOWA V DZIERZONIOWIE 

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 se žáci 3.B a 4.B sešli brzy ráno před školou. Jako vítězové školního kola pěvecké soutěže jeli na jednodenní výlet do Polska, kde se měli zúčastnit festivalu Piosenka Klasowa a zazpívat zde své vítězné písničky. Cesta ubíhala a my se rychle přesunuli do Dzierzoniowa.

Soutěž se konala v místním kině. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích (1.-3. třída, 4.-8. třída). My jsme vždy vystoupili na konci každé kategorie jako čestní hosté. Neustále se bylo na co dívat. Vystoupení měla spád a veselé melodie písniček navodily v sále dobrou předprázdninovou náladu. První od nás zazpívali třeťáci svoji písničku Prázdninový kufr. Vystoupení oživili sehranou divadelní choreografií. Čtvrťáci ukončili celý soutěžní program písničkou Večerníček, kde všechny zaujali pěknými převleky (Rumcajse, Manky, Křemílka, Vochomůrky, vodníka…). Oběma třídám se vystoupení moc povedlo. Pak následovala chvíle pro porotu. Aby nám čekání na vyhlášení výsledků lépe ubíhalo, na jevišti se střídali nadaní polští kamarádi – gymnastky, zpěváci, tanečníci, karatisté… A pak už se hlavně polské děti dočkaly vyhlašování. Vítězové i my jsme si odnesli pohár a zaslouženou odměnu.

Počasí nám přálo, a tak jsme se po soutěži vydali na prohlídku krásného dzierzoniowského náměstí. Vystoupali jsme na radniční věž a celé město si prohlédli z výšky. Po návštěvě obchůdků a zakoupení drobných suvenýru, jsme byli pozvaní na výborný oběd. A pak už nás čekala jen cesta domů. Unaveni, ale moc spokojeni, jsme se vraceli do Lanškrouna.

Všichni jsme zhodnotili výlet na jedničku a těšíme se na další ročník této akce.

M. Jirásková

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.