Projektový den SOVY ve 2. B

V pátek 20. října se k nám do 2. B slétly sovy snad z celého širého okolí! Byly plyšové, na polštářích, na tričkách, v knížkách, na špercích, dekorace i hračky, sovičky mluvící i svítící… Povídali jsme si o tom, jakou sovičku si kdo přinesl, odkud ji má nebo jak si s ní hraje. Hledali jsme sovy z různých materiálů, podobné i rozdílné, nejmenší i největší, barevné nebo ty jako živé – soví hádanky nás zkrátka bavily. V prvouce si povídáme o podzimním lese a soví projekt se nám proto náramně hodil. Během dne jsme si se sovami procvičili matematiku i český jazyk, čekala nás počítací vybarvovačka, spojovačka podle čísel nebo dokreslování poloviny obrázku. Skládali jsme velkou sovu z barevných dřívek i z kaštanů. Při tom všem jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze sovího života a o přestávce si pak zaslouženě pochutnali na sovích dobrotách od Verči. Děti si také vyzkoušely celý den pracovat ve skupinkách a na závěr vytvořily plakáty ze svých prací.

Za 2. B Martina Látrová

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.