„Řemesla“, celoroční projekt na I. stupni

První stupeň letošní školní rok čeká celoroční projekt „Řemesla“. Každý měsíc se žáci potkají s jedním odborníkem na dané povolání a vyzkouší si, zda by něco z toho mohla být jejich budoucí cesta.

V říjnu bylo v plánu povolání pekař/pekařka. Všechny třídy se postupně vystřídaly v Pekárně Sázava, kde je provedli dva velmi ochotní zaměstnanci. Pro některé to byla velmi náročná cesta až za značku Lanškroun, ale zvládli to všichni a moc se jim tam líbilo. Byla pro nás připravena prohlídka celé výrobny. Viděli jsme kynout a péct chleba, plést vánočku, vlezli jsme si do ledničky na rohlíky a obdivovali jsme cukrářky při výrobě dortů. Na závěr jsme si pochutnali na slaďoučkých mrkváčích, poděkovali a vydali se zpět. Jako suvenýr jsme si odnesli červené čepičky, které jsme měli celou dobu na hlavě. Děkujeme Pekárně Sázava za prohlídky a vzpomínáme na Vás při každé návštěvě prodejny ve městě 😊

Za první stupeň Š. Skalická

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.