PC-ák 2023, krajská počítačová soutěž pro žáky ZŠ

Jako předchozí roky, tak i letos se ZŠ Dobrovského Lanškroun ve středu 29. 11. 2023 zúčastnila počítačové soutěže pořádané SPŠE a VOŠ Pardubice. Soutěž je vypsána pro žáky 8. – 9. tříd v těchto kategoriích: tvorba plakátu, grafický návrh a prezentace v PowerPointu, která je ještě zvlášť rozdělena na jednotlivé ročníky.

Z velice početného pole soutěžících (105 žáků z 19 škol) se nám v letošním školním roce podařilo umístit na nejvyšší stupínek v kategorii prezentace 9. tříd, ve které Daniel Štěrba obsadil první místo a navázal tak opět na úspěchy z předchozích let.

Letos jsme podruhé postavili i družstvo do soutěže S-Robot, které stále získává zatím jen cenné zkušenosti.

Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci školy ZŠ Dobrovského a těšíme se na další ročník.

Soutěžící

Tvorba prezentace 8. třída