Talenti Pardubického kraje 2023 jsou z Dobráku

Do 16. ročníku ankety Mladý talent Pardubického kraje bylo přijato celkem 118 návrhů,
z toho 31 v kategorii I (žáci od 5. ročníků základní školy a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), 87 v kategorii II (studenti středních škol, gymnázií a konzervatoří). Komise jmenovaná vedoucím odboru školství vybrala 34 žáků a studentů, 9 v I. kategorii, 25
v kategorii II. O popularitě této ankety svědčí i to, že byl překonán rekord v počtu nominací
v historii jejího vyhlašování. Také z Dobráku byly odeslány tři nominace a dvě z nich byly úspěšné.

Ve středu 6. prosince 2023 se uskutečnilo slavnostní předávání ocenění v budově terminálu Jana Kašpara na letišti v Pardubicích. V I. kategorii byl oceněn Filip Resler a Petr Špirka, oba z IX. A, v technickém oboru jako jediní v nižší kategorii. Z krátkého medailonku se přítomní dozvěděli následující informace: „ Kluci během roku získali ocenění v následujících soutěžích: KYBERROBOT – zvláštní cena poroty na Technické univerzitě v Liberci za propojení technologií s projektem AUTE (automatické terárium), hlavní cenu na Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji s projektem AUSKLE (automatický skleník), první místo na MICROTELE s projektem AUSKLE, zvláštní cenu na soutěži Techné, první místo na středoškolské robotické soutěži RoboRAWE – hašení ohně s robotem PEFI.“

Na úspěchy Filipa a Petra jsme náležitě hrdí. Touto cestou bych jim chtěla pogratulovat
k výjimečnému ocenění a zároveň popřát mnoho studijních úspěchů i hodně zdaru v dalších soutěžích, zejména technického zaměření.

Dana Krátká, ředitelka školy