Konverzační soutěž v anglickém jazyce mezí žáky 8. a 9. tříd

Dne 19.12.2023 se na naší škole uskutečnila konverzační soutěž v anglickém jazyce mezí žáky osmých a devátých tříd, v kategorii II.A. V této kategorii jsme měli letos 12 účastníků. Žáci si nejdřív napsali poslechovou část (úroveň PET), potom proběhla část ústní. Ta se skládala z následujících částí: představení vlastní osoby, popis libovolného obrázku, mluvení na zadaná témata a spontánní odpovědi na jednotlivé otázky vyučujících. Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané, proto rozhodování nebylo lehké.

1. místo obsadila Hostovská Míša (IX. B), 2. místo Semerádová Bára (IX.B) a Poljak Patrik (IX. A) a třetí Nastoupil Libor (IX.B).

Do okresního kola nás půjde reprezentovat vítězka školního kola, Hostovská Míša. Přejeme jí mnoho úspěchů a znalost těch správných anglických slovíček, ale také odvahu

Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že i když třeba nevyhráli, jsou rádi, že opět o kousek překonali sami sebe a přišli nám předvést, že jím komunikace v angličtině dělá radost. Těšíme se na příští rok.

Taťjana Ilčíková a Lucie Dolečková