Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V pondělí 18. 12. proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro žáky šestých a sedmých ročníků. Zúčastnilo se celkem deset žáků. Soutěž probíhala ve dvou hlavních okruzích, a to v poslechové části a potom v konverzační. V poslechové části bylo pro žáky připraveno 20 otázek, k nimž jsme využili naší skvěle vybavenou jazykovou učebnu se sluchátky, aby byl poslech co možná nejkvalitnější. V části konverzační se žáci nejprve představili, potom následoval popis obrázku, další částí bylo mluvení o určitém tématu po dobu jedné minuty. Všechny části byly prokládány otázkami, abychom věděli, jak jsou žáci schopni reagovat a odpovídat na otázky.

Na prvním místě bez ztráty jediného bodu se umístila Sára Křivohlávková (7.A), která postupuje do okresního kola. Na druhém místě se umístila Mia Jelínková (7.A), Nikola Palová (6.B) a Radim Budina (6.A) a na třetím Tomáš Sedlák (7.B) a Matyáš Panocha (6.B). Všichni účastníci byli velmi šikovní, proto pro nás bylo velmi obtížné vybrat pouze jednoho z nich na druhé a třetí místo. Všechny účastníky moc chválíme a těšíme se na příští rok.