Vánoční koncert

Poslední den před zaslouženými vánočními prázdninami nepatří na naší škole jenom besídkám, cukroví a dárečkům, ale také už tradičnímu koncertu ve vedlejším kostele sv. Anny. Musíme se prostřídat, nejprve 1. a pak 2. stupeň, protože všichni bychom se dovnitř naráz nevešli. I tak jednotlivé třídy spolu s rodiči a prarodiči pokaždé zaplní kostel do posledního místečka. Každá třída si pro ostatní spolužáky a kamarády připraví jednu koledu, během koncertu zazní i několik vánočních písní v angličtině. Kouzelnou vánoční náladu nám vždy navodí také výzdoba kostela ze smrkových větví, svíček a dětských výkresů. Stalo se už milým zvykem, že náš školní koncert má nejenom hudební, ale i charitativní poselství. Každoročně zde předáváme výtěžek získaný na školním vánočním jarmarku těm rodinám a dětem, kterým může alespoň trochu usnadnit náročnou každodenní péči. Žákovský parlament letos vybral Laurinku Hubálkovou z Lanškrouna a Míšu Nepraše z České Třebové, kteří dostali každý po 27.500 Kč. Ještě jednou děkujeme všem dětem i rodičům, kteří jakýmkoli způsobem přispěli k rekordnímu výtěžku z letošního jarmarku. Doufáme, že se příští vánoční koncert vydaří minimálně stejně tak dobře, jako ten letošní.

M. Látrová, Lucie Dolečková

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.