Biologická olympiáda – školní kolo

Téma 58. ročníku biologické olympiády je „Jak se žije v lužním lese“. V pátek 12. 1. 2024 se konalo školní kole této soutěže, a to v kategoriích C (žáci a žákyně 8. a 9. ročníků) a D (žáci a žákyně 6. a 7. ročníků). V rámci školního kola absolvovali soutěžící vědomostní test, poznávání rostlin a živočichů a na závěr laboratorní práci.

Z devátých tříd se školního kola olympiády zúčastnila děvčata – Káťa Krátká (IX. A), Eliška Jílková (IX. B), v kategorii D pak soutěžila děvčata Natka Mikulová a Amálka Hrdinová (obě VII.A) a Vojta Krátký ze VI. B.

V kategorii C se umístila na prvním místě Káťa Krátká, na druhém místě Eliška Jílková, přičemž obě děvčata předvedla vynikající výkon.

V kategorii D se umístil na prvním místě Vojta Krátký, který získal 98 bodů (maximum bylo 104 bodů). Na druhém místě skončila Natka Mikulová a třetí byla Amálka Hrdinová.

Žáci s nejlepšími výsledky budou naši školu reprezentovat v okresním kole biologické olympiády. Přejeme hodně úspěchů!

 Daniela Krátká

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.