JDEME DO ZOO – PTAČÍ ŘÍŠE

Ve čtvrtek 11. ledna 2024 proběhlo u nás na Dobráku již třetí setkání předškoláčků v letošním školním roce. A kam jsme se vypravili? Samozřejmě, tak jako v předchozích dvou setkáních, do ZOO. Tentokráte jsme nejdelší dobu strávili u ptačích voliér.
Celkem 14 zvídavých dětí odjelo na zábavný výlet, na kterém se setkaly s papoušky, tučňáky, pštrosy, tukany, pávy, sovami a dalšími zajímavými obyvateli ptačí říše.
Během návštěvy jsme stihli: nakrmit pelikána i papouška, spočítat vajíčka v hnízdě, přiřadit správné názvy k jednotlivým ptáčkům, postarat se o tučňákovo vajíčko, sestavit ptáčka z geometrických tvarů, proletět se jako vlaštovka, pomoci datlovi uzdravit strom, zatančit si ptačí tanec a ještě mnoho dalších činností.
Všichni předškoláčci pracovali s nadšením a zaslouží si velkou pochvalu! Paní učitelky se již těší na další milé setkání v měsíci únoru, při kterém nás čeká i den otevřených dveří naší školy.

MAKOŠ

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.