Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V úterý 30. ledna 2024 proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Ze školního kola postoupily dvě nejúspěšnější řešitelky – Kateřina Krátká, IX.A, a Barbora Semerádová, IX.B.

V příjemném prostředí DDM Duha se obě dívky pustily do prvního, gramatického úkolu. Na vypracování měly 60 minut. Po krátké přestávce je čekal druhý, tentokrát slohový úkol na téma Kdybych měl/a stroj času.

První dojmy děvčat byly velice skeptické, zvláště mluvnická část se zdála dívkám obtížná, ale konečné výsledky nás mile potěšily. Kateřina Krátká se v kategorii I (žáci 8. a 9. ročníků základní školy a tomu odpovídající ročníky víceletých gymnázií) umístila na 6. místě, Barbora Semerádová na místě 15 z celkového počtu 41 soutěžících.

Děvčatům děkujeme za výbornou reprezentaci Dobráku a přejeme jim v dalším studiu na základní i střední škole mnoho úspěchů, ale také nespočet příjemných chvil strávených s knihou.

D. Krátká

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.