Opičí odpoledne se dnem otevřených dveří

Čtvrté setkání předškoláků bylo zahájeno 8. února prohlídkou tříd a družin. Tuto možnost využilo 20 budoucích prvňáčků s rodiči.
Pak už se předškoláci ocitli v pavilonu opic. A co jsme tam zažili? Povídali jsme si, co všechno o opicích víme, vybírali jsme pro Žofku vhodné jídlo, které jsme ji do misky i nachystali, skládali jsme slovo opice z víček, zacvičili si při opičí básničce nebo hledali správné stíny. Na chodbě jsme úspěšně zdolali opičí dráhu. Na závěr celého odpoledne proběhla beseda s vedením školy. Děti si zatím vyrobily krásnou houpací opičku. Všechny byly moc šikovné a snaživé, uměly se krásně „opičit“, a tak si zasloužily odměnu v podobě banánu. Odcházely domů spokojené a jistě se už těší na březnové setkání v pavilonu šelem.

E. Suldovská, M. Jirásková