Dobráček - setkání předškoláků

Setkání předškoláku a další kontinent, se kterým se děti seznámily, to byl program na čtvrteční odpoledne 6. února 2020.
Budoucích prvňáčků se opět sešlo hodně. Všichni se těšili na povídání o dalším kontinentu, tentokrát je čekala Austrálie. „Cestovací“ básnička nám pomohla přenést se přes půlku světa a na interaktivní tabuli jsme sestavili název kontinentu, prohlédli zvířecí obyvatele - koalu, klokana a ptáka kivi. Spočítali jsme je a potom si děti procvičily angličtinu i barvy. Chybět nesměla ani pohybovka, děti se proměnily v klokany a na chodbě si zaskákaly v pytli.
V závěru jsme nezapomněli dolepit mapy do cestovatelského deníku a také jmenovky na velkou mapu světa.

Jana Kmentová

 

 

.

 

Lyžařský kurz v Janoušově 2020

Lyžák byl pro mnohé z nás jakousi zkouškou, ať už strachu při zdolávání svahu nebo spolupráce nejen při vytváření večerního programu. Myslím, že budu mluvit za všechny, když zmíním, že jsme nabyli mnohých zkušeností, co se týče našich lyžařských dovedností. Osobně si myslím, že když nepočítám problém s velkým počtem účastníků, byl lyžák naprosto perfektní. Vím, že tento názor mnozí z účastníků nesdílí, jenže sama za sebe mohu směle oznámit, že učitelé jakožto organizátoři udělali vše, co bylo v jejich silách, a díky tomu naše třídy měly tu skvělou možnost mít lyžařský kurz se špičkovým vedením.
Je jasné, že zde bylo pár věcí, jež mi zážitek z lyžáku podstatně zhoršily. Počasí, které se první den podobalo typickému londýnskému dni, nebo dříve zmíněný problém se v takto hojném počtu na čemkoli dohodnout. I přes tyto nepříjemnosti jsem si lyžák naplno užila a jsem ráda, že jsem měla možnost dobře poznat i další třídu, k čemuž jsem doteď neměla příležitost.
Jelikož se první den na našem pobytu neobjevil sníh, přesunuli jsme se na Bukovou horu, kam jsme po zbytek pobytu dojížděli.

Žákyně 7. třídy

 

 

.

 

Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Festival vědy a techniky je soutěž pro děti základních a středních škol, jejímž cílem je podněcovat co nejvíce talentovaných dětí k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů. Letos se konal již      XIII. ročník této soutěže a žáci z naší školy se soutěže tradičně zúčastnili. Tentokrát se podařilo žákům ve spolupráci s pedagogy vytvořit  čtyři vědecké projekty, a to:
1. Coca Cola – Štěpánka Rubešová, Klára Knollová (IX. třída)                                                                                                                                    2. Ploché nohy – Anna Vlčková (IX. třída)                                                                                                     3. Mikroklima učeben – Karolína Rubešová (VII. A)                                                                                                                         4. Jak nejúčinněji vařit vodu v rychlovarné konvici – Veronika Reslerová (VIII. A) a                                                                                                                      Filip Resler  (V. A)                                                    
Ve středu 5. 2. 2020 proběhlo v Lanškrouně okresní kolo této soutěže pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy. Všechny naše projekty shledala porota natolik zajímavými, že jejich autoři postoupili do krajského kola, které se bude konat v březnu v Pardubicích. Všem soutěžícím držíme palce!

Daniela Krátká

 

 

.

 

Recitační soutěž na 1. stupni

Po loňské dobré zkušenosti a díky velkému zájmu dětí jsme se rozhodli pokračovat v recitační soutěži na 1. stupni. Každý z učitelů si u svých žáků uspořádal třídní kolo a nejlepší recitátory vyslal do školního kola. To proběhlo 3. února a zúčastnilo se ho 29 žáků. Byli jsme rádi, že mezi soutěžícími bylo i pár chlapců. A jak vše dopadlo?
Vítěz mezi prvňáčky: Tina Jelínková
Kategorie 2. - 3. třída 
1. Nikola Paĺová
2. Marian Chládek
3. Lucie Fajtová
Kategorie 4. – 5. třída
1. Kateřina Krátká
2. Viktorie Kmentová
3. Daniela Flídrová   
Děkujeme porotě ve složení Dana Krátká, Daniela Smejkalová a Naděžda Semerádová za velice těžké rozhodování. Blahopřejeme všem medailistům a přejeme jim hodně štěstí  v oblastním kole přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna.

M.Jirásková, E.Suldovská

 

.

 

Naše první vysvědčení

Uteklo to jako voda, ani jsme se nenadáli a máme za sebou celé pololetí. Za tu dobu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a naučili se hodně věcí. Nastal den, kdy jsme za svou snahu a píli měli dostat své první vysvědčení. Na tuto slavnostní chvíli jsme si pozvali své rodiče i prarodiče, abychom tuto důležitou událost oslavili společně.                                                                                                        K oslavě patří dárky, svíčky, dort, básničky, písničky… V tomto duchu jsme pojali celou slavnost. Všichni jsme předvedli znalost písmenek ve slovech týkajících se oslavy (dárek, dort, balónky…), přečetli jsme společně článek Naše oslava, spočítali jsme celou bonboniéru příkladů… A pak už konečně došlo na předávání vysvědčení. Úsměvy rodičů a rozzářené oči všem prozradily, že to lépe dopadnout ani nemohlo. Všichni si domů odnášeli samé jedničky. Každý prvňáček také dostal malý dortíček s jedničkou a pochvalný list za to, co se mu ve škole dařilo nejlépe. Všem dětem blahopřejeme a do další školní práce přejeme hodně chuti a elánu.

Za spokojené prvňáčky třídní učitelky

.

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.